Novinky z kongresové Prahy

Praha byla opět zvolena nejlepší kongresovou destinací regionu „New Europe“ 30/01/2019

Praha byla opět zvolena nejlepší kongresovou destinací regionu „New Europe“

Praha se opět stala nejlepší kongresovou destinací v regionu takzvané Nové Evropy v žebříčku Meetings Star Awards, který každoročně vyhlašuje slovinský Kongres magazín. Soutěž Meetings Star Awards, jež v loňském roce oslavila desáté výročí, hodnotí evropské kongresové destinace na základě jejich kongresové infrastruktury, marketingových aktivit a dalších indexů. Letošní vítězové byli oznámeni na slavnostním udílení cen, které proběhlo 22. ledna 2019 na veletrhu Conventa ve slovinské Lublani.

Více informací
Letiště Praha rozšiřuje komerční prostory, na Terminálu 2 otevírá novou zónu s obchody a restaurací 24/01/2019

Letiště Praha rozšiřuje komerční prostory, na Terminálu 2 otevírá novou zónu s obchody a restaurací

Letiště Praha otevírá novou komerční zónu na Terminálu 2 o celkové rozloze 2200 m². V nově vzniklém prostoru v části za bezpečnostní kontrolou se nachází šest retailových obchodních jednotek a jedna restaurace s jídelním koutem. Prostor brzy doplní také dětský koutek. Naproti tomu, část zóny před bezpečnostní kontrolou ve veřejné části odletové haly Terminálu 2 bude využita pro servisní přepážky nebo čekárnu pro cestující se zdravotním omezením. Projekt nové komerční zóny reaguje na rostoucí počet cestujících a je největším rozšířením komerčních prostor na Terminálu 2 od jeho otevření v roce 2006.

Více informací
Letiště Václava Havla Praha i nadále roste: Rok 2018 byl opět ve znamení vyššího počtu cestujících i destinací 16/01/2019

Letiště Václava Havla Praha i nadále roste: Rok 2018 byl opět ve znamení vyššího počtu cestujících i destinací

Letiště Václava Havla Praha od roku 2013 nepřetržitě roste. V roce 2018 odbavilo podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená 9% meziroční nárůst. Nejvytíženější byly v loňském roce linky do Velké Británie. Z destinací nejvíce cestujících směřovalo již tradičně do Londýna. Nejvyšší meziroční nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenala Barcelona. Výrazně posílily také dálkové linky, které vloni využilo o téměř čtvrt milionu cestujících více než v roce předchozím.

Více informací
Letiště Praha pokračuje v zavádění nových technologií do provozu: Cestující mohou nově využít virtuální informační službu 11/01/2019

Letiště Praha pokračuje v zavádění nových technologií do provozu: Cestující mohou nově využít virtuální informační službu

Cestujícím na Letišti Václava Havla Praha je k dispozici další technologická novinka. Do zkušebního provozu byla uvedena virtuální informační služba. Ta cestujícím poskytuje například aktuální informace o odletech a příletech, poskytovaných službách nebo dopravě z letiště. Poradí rovněž s orientací na letišti, nasměruje ke správné odbavovací přepážce nebo odletové čekárně. Virtuální informační služba se prozatím nachází pouze v odletové hale Terminálu 1. Pokud se nová technologie osvědčí, plánuje Letiště Praha její rozšíření a zavedení do běžného provozu také na dalších místech.

Více informací
Naši zákazníci už dnes dobře vědí, co chtějí 08/01/2019

Naši zákazníci už dnes dobře vědí, co chtějí

Počet návštěvníků českých hotelů roste už pátý rok v řadě. Jen v roce 2017 se v České republice ubytovalo rekordních 14 milionů lidí a statistiky potvrzují, že v letošním roce se výrazně zvýší atraktivita země pro pořádání významných mezinárodních konferencí. Na rostoucí poptávku zákazníků z různých segmentů reaguje i hotel InterContinental Prague a nabízí nový program pro menší, velmi důležitá setkání a workshopy.

Více informací
1 2 3 4 5 6 9 17 25 33
<< >>

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.