Eventy ve znamení udržitelného rozvoje

10/08/2021
Eventy ve znamení udržitelného rozvoje

O angažovanosti Cubex Centra Praha v oblasti trvale udržitelného rozvoje svědčí už samo jeho sídlo: Budova Trimaran v srdci tzv. Pražského Manhattanu, která získala prestižní certifikát LEED Platinum nejvyšší kategorie, potvrzení maximální možné energetické úspornosti a efektivity provozu. Boj za udržitelnost se ale prolíná v mnoha dalších aspektech fungování centra. Dlouhodobé zdraví planety a nás všech má zde velmi důležité místo.

Ekologie v CUBEXU

Nedostatek pitné vody je neustále rostoucí hrozbou. Proto jsou v podzemí budovy nádrže, v nichž je zadržována dešťová voda. Ta je poté využívána v dalším provozu, respektive ke splachování toalet. V Cubexu tedy neposíláte do kanalizace drahou pitnou vodu, kterou bychom si měli chránit, ale tzv. dešťovku.

Fasády s vysoce kvalitními tepelně technickými parametry plní řadu funkcí souvisejících s úsporami energií. Důležitou součástí je žaluziový systém vnější ochrany proti slunci. V závislosti na intenzitě slunečního svitu se žaluzie automaticky zatahují, vytahují a nastavují. Díky tomu nedochází k přehřívání interiérů, čímž nejen klesají nároky na provoz klimatizace, ale je také zajištěn tepelný a světelný komfort návštěvníků a pracovníků centra.

Denní světlo je nejzdravější. Je prokázáno, že má pobyt v místnostech bez denního světla negativní vliv na psychiku, zvyšuje únavu, snižuje koncentraci. V Cubexu je denního světla dostatek, proto se zde jeho návštěvníci cítí příjemně.

Vzduchotechnika se systémem variabilního průtoku vzduchu je v současnosti nejefektivnějším způsobem větrání budov. Systém řídí dávky vzduchu do jednotlivých prostor podle aktuální potřeby, díky čemuž ventilátory uspoří až 60 % energie.

LED osvětlení najdete ve všech prostorách. Intenzitou svitu předčí tradiční žárovky či zářivky, a přitom je výrazně energeticky úspornější. Obzvláště je-li řízeno automaticky či čidly jako v Cubexu, čímž se již tak velmi nízká spotřeba ještě snižuje.

Minimalizace uhlíkové stopy. Cubex dává svým návštěvníkům šanci omezit cesty osobními vozidly. Je v blízkosti stanic MHD (metro, autobusy) a vyznavači pohybu na vlastní pohon (cyklisti, běžci) v něm najdou veškeré potřebné zázemí (stojany na kola, šatny, sprchy atd.).

 

S partnery v duchu stejné filozofe

Společnost IN Catering Group, cateringový partner Cubex Centra Praha bojuje za udržitelnost stejně jako tým samotného Cubexu. Minimalizace plastů a jednorázových příborů a talířků je pro ně již samozřejmostí. Šetrně nakládá ale i s nespotřebovanými potravinami. Ty In Catering předává Potravinové bance Praha, se kterou úzce spolupracuje. Odtud putují do charitativních organizací, k dětem, matkám samoživitelkám, seniorům, lidem bez domova či postiženým osobám. 

 

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.