Hra Forman v koprodukci společnosti QUIX

08/07/2024
Hra Forman v koprodukci společnosti QUIX

QUIX se podílí na produkci biografické divadelní hry o jednom z největších režisérů 20. století. Rodáka z Čáslavi, který se zapsal mezi velikány kinematografie. Formanův barevný život je dokonalou předlohou a námětem díla, který by býval určitě rád sám zfilmoval.

A protagonisté inscenace jeho velké životní okamžiky - nevšední dětství v nešťastných dějinných událostech a následná rozhodnutí, jež ho zavedla až na filmařský vrchol - předvedli divákům s humorem a nadhledem, kterými Miloši Formanovi vzdávají hold. Jeho touha a ambice dobýt světová stříbrná plátna jsou stále inspirací.

Produkce za pomocí techniky od QUIX odvedla skvělou práci na stavbě podia ve venkovních prostorách Muzea Kampa. Diváci mají možnost shlédnout povedené představení podpořené špičkovým zvukem a instalací unikátního bateriového napájecího systému,který zároveň pohání a bezdrátově přenáší autentické záběry do LED obrazovek v jednotlivých scénách. Společně se světelnými efekty, hudbou a tanečníky sekundujícími hereckým představitelům se jedná o jedinečné dokreslení atmosféry.

“Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“ - Miloš Forman

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.