Jak hotely Vienna House přispívají k udržitelnosti

24/09/2021
Jak hotely Vienna House přispívají k udržitelnosti

Never stop caring neboli nikdy se nepřestávat starat je filozofie, se kterou hotely Vienna House přistupují k dopadům své činnosti na životní prostředí. Udržitelnost je v posledních letech často skloňované slovo. Co si pod ním představit v hotelovém byznysu?

Změny klimatu a dopady hotelové činnosti na životní prostředí vnímají hotely Vienna House jako svou společenskou odpovědnost. Nejedná se pouze o zřejmé věci jako omezení používání plastových brček nebo jednorázových plastů. Ale patří sem snižování emisí CO2, úsporu spotřeby vody a energie nebo využívání tzv. „zelené“ energie.

Hotely flexibilně reagují na změny a inovují své služby, aby si dokázaly udržet své klienty. Jedním z příkladů je zaměření na lokální potraviny a jejich bio kvalitu. V pražském hotelu Andel's na Smíchově vás překvapí včelí úly umístněné na střeše hotelu, ze kterých se každoročně vytočí v průměru 100 kg medu. Hosté na snídaních si tak pochutnají na 100% kvalitním medu přímo z hotelové produkce. Pokud by hosté rádi pozorovali „hotelové“ včelky při práci a trochu se odreagovali, mohou si pustit živý přenos z úlu na prvním kanále pokojové televize.

Z dalších příkladů udržitelnosti je fungování služby Green Bags ve všech hotelech Vienna House. Hosté mají možnost se rozhodnout, zda během svého pobytu chtějí měnit ručníky a uklízet každý den. K tomu jsou motivováni malou odměnou, kterou dostanou do lněného pytlíčku zavěšeného na kliku pokoje. Za zmínku stojí i dobíjecí elektrostanice v podzemních garážích.  

Vienna House se stala součástí The Green Stay iniciativy, která má za cíl komunikovat transparentně informace spojené s udržitelností. Udržitelnost není záležitost pouze trendů, ale se stává nutností pro udržení kvality života pro budoucí generace.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.