Je to více než jenom jiné vzdělávání. Příznivci Montessori se potkají v Praze.

26/01/2016
Je to více než jenom jiné vzdělávání. Příznivci Montessori se potkají v Praze.

Po dlouhých 16 letech, zamíří 28th International Montessori Congress (AMI 2017) do Evropy a to přímo do Prahy. Uskuteční se od 27. do 30. července 2017. Ženou, která přivezla kongres z USA až do České republiky jen krátce po porodu svého třetího dítěte, je Miroslava Vlčková, jedna ze spoluzakladatelek a propagátorek Montessori v České republice.

Mezinárodní organizační instituce je Association Montessori Internationale (AMI) sídlící v Amsterdamu byla založena samotnou Maria Montessori. Již od svého počátku si asociace klade za cíl umožnit dětem po celém světě usnadnit přístup k Montessoti vzdělávání a dalším podpůrným aktivitám. Montessori je celostní vzdělávací systém, který usiluje o naplnění individuálních dětských potřeb a pomáhá lidem rozvíjet jejich potenciál.

AMI kongresy se konají každé čtyři roky pokaždé na jiném kontinentu. Silná tradice pořádání těchto setkání Montessori sahá až do roku 1929. Účast na kongresech dosahuje až 3000 členů Montessori komunity, včetně učitelů, školitelů i rodičů z celého světa.

Organizace pražského kongresu v roce 2017 proběhne ve spojení sil Montessori institutu v Praze (MIP) Asociace Montessori ČR a Montessori školy Andílek. "Jsme velmi hrdí na to, že můžeme v Praze pořádat 28th International Montessori Congress. Najít Cestu k míru, která je oficiálním mottem kongresu a dosáhnout tak společenské změny, se může zdát jako náročný úkol. Jen tehdy, vydáme-li se všichni společně touto cestou, můžeme uspět ", říká Miroslava Vlčková, ředitelka MIP.

C-IN tým, který pro akci AMI 2017 poskytne kompletní PCO služby, má bohaté zkušenosti v oblasti spolupráce na svým zaměřením velmi strukturovanými lékařskými a vědeckými konferencemi. Práce s Montessori komunitou je osvěžující pro celý tým nejen svým odlišným přístupem na teoretické i osobní rovině. Všichni se již velmi těší na tuto inspirující spolupráci.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.