Lukáš Hlaváček - nový šéfkuchař Alcron Hotel Prague

26/02/2021
Lukáš Hlaváček - nový šéfkuchař Alcron Hotel Prague

Lukáš Hlaváček je dalším následníkem v kuchařské historii, která díky zázemí a pravidlům zrodila nejednu hvězdu špičkové české gastronomie.

Lukáš započal svou kariéru v hotelu Alcron před 7 lety po boku Romana Pauluse. Následně odcestoval do zahraničí. Nejprve pracoval v hotelu St. James and Club ***** s jednou michelinskou hvězdou po dobu dvou let. Poté opět Londýn, a to The Ledbury s dvěma michelinskými hvězdami. Poslední štací byl rok strávený v Kalifornii v restauraci Meadowood, která se pyšní rovnou třemi michelinskými hvězdami. Je mladíkem, který má za sebou více zahraničních michelinských zkušeností než kdokoliv v tuzemských vodách. Postupně se vypracoval od nejnižších pozic po ty nejvyšší.

Jeho rukopis je zřejmý a nelze zaměnit. Vytváří dokonalé pokrmy z nejčerstvějších surovin, které nejsou dovážené přes půl světa. Celé menu domovské restaurace La Rotonde se proměňuje, tak jako celý gastronomický směr hotelu Alcron. S jeho příchodem nastává v gastronomii hotelu Alcron zcela jiné smýšlení. Dokonalost na talíři podtržená reálným příběhem, který uchvátí každého.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.