Nabídka prostor v Gabriel Loci přitahuje zahraniční filmaře. V létě ožívají i jeho venkovní plochy.

04/08/2023
Nabídka prostor v Gabriel Loci přitahuje zahraniční filmaře. V létě ožívají i jeho venkovní plochy.

Bývalý klášter sv. Gabriela se pro svoji rozmanitou nabídku zcela vymyká standardním eventovým prostorům. Za poslední 3 roky se z něj stalo kulturní a umělecké centrum v Praze 5. Na velkolepé ploše 16 000 m2 může poskytnout zájemcům v podstatě jakékoliv využití. Konají se zde festivaly, koncerty živé hudby, divadelní představení, workshopy, firemní večírky a svatby. Domov zde našlo na 30 začínajících umělců, kteří si zde vybudovali své ateliéry. Areál je pro svoji rozmanitost ve velké míře vyhledáván i filmovými produkcemi.

V prostorách bývalého kláštera sv. Gabriela se nacházejí reprezentativní místnosti vyhledávané pro svůj jedinečný design. Kromě oblíbené Rajské zahrady dotváří jedinečného ducha unikátního prostoru zajisté i knihovna s původním nábytkem nebo Lustrový a Sloupový sál s impozantními sloupy a klenbami, kde se jeptišky zpovídaly ze svých hříchů. Nechybí zde ani tajemné místnosti jako je krypta, trezorový sál a také pitevna.

Gabriel Loci si lze pronajmout jako celek, je možné ale využít i jen část prostoru či jednotlivé místnosti. Součástí areálu je kostel Zvěstování Panny Marie, kde běžně probíhají bohoslužby, ale je možné zde uspořádat také svatební obřad, koncert, večeři anebo třeba módní přehlídku. Jeho interiér, který je nejvíce zachovalý z celého areálu, využili pro natáčení světového trháku i filmaři.

V jarních a letních měsících je přístupná letní scéna, kde probíhají divadelní představení a promítá se letní kino, v zahradě je pak každý den otevřen letní bar, který nabízí příjemnou atmosféru v sousedství Kinského zahrady.

Návštěvníci také mohou nahlédnout do útrob bývalého kláštera a poslechnout si výklad o historii při pravidelných prohlídkách, které zajišťuje přímá příbuzná hraběnky Gabriely, patronky kláštera, Monica Bubna-Litic. 

Klášter sv. Gabriela je unikátní kulturní památkou postavenou v novorománském stylu na konci 19. století a je považován za nejstarší a nejpozoruhodnější ukázku beuronského umění na světě. V členitých a rozmanitých prostorách, které hrály hlavní roli v oscarovém snímku Na západní frontě klid a kde se dokonce odehrálo několik strhujících scén marvelovského seriálu Falcon a Winter Soldier, mohou návštěvníci nasát filmovou atmosféru a nakouknout do zákulisí natáčení světových trháků. Jedním z posledních byl film Vyproštění 2 s Chrisem Hemsworthem.   

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.