Praha hostila setkání expertů ve stavebnictví

11/10/2023
Praha hostila setkání expertů ve stavebnictví

Že se nedá dlouho hovořit o betonu? O opaku nás přesvědčili betonáři z celého světa na 7. Mezinárodní konferenci autoklávového pórobetonu (7ICAAC), která se konala v Cubex Centru Praha

Cubexu se od 6. do 8. září konala třídenní konference zaměřená na autoklávový pórobeton. 7. ročník oslavoval 100. výročí tohoto materiálu. Konference přivedla do Prahy na 400 mezinárodních odborníků z vědeckých institucí, výrobců autoklávovaného pórobetonu, dodavatelů surovin a organizací se zájmem o čerstvě 100letý stavební materiál, ale také stavebníky, architekty a další experty.

Mimo jiné se se zde probírala témata jako udržitelnost autoklávového pórobetu, globální výzvy v oblasti zásobování energií, výzvy ze strany stavitelství, digitalizace, modeling, simulace, odolnost materiálů a mnoho dalších.

Díky jedinečným možnostem Cubexu byly prezentace a přednášky doplněny zajímavou projekcí. Za zmínku rozhodně stojí, že jako doplněk byla využita i takzvaná hologramová projekce. Atmosféru akce podtrhlo jedinečné nasvícení celého multifunkčního centra.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.