Praha jako stvořená pro pěší toulky

12/06/2024
Praha jako stvořená pro pěší toulky

Ve studii provedené začátkem letošního roku komunitou GuruWalk, která se zaměřuje na to, jaká města jsou nejjednodušší pro pěší objevování, se Praha umístila na sedmém místě z celkem 120 hodnocených destinací. GuruWalk je mezinárodní komunita, která poskytuje bezplatné pěší prohlídky a spojuje takto turisty s lokálními průvodci ve více než 800 městech po celém světě.

Praha se v první desítce umístila především díky tomu, že většina známých památek Prahy, jako je Pražský hrad, Orloj či Karlův most, se nachází v poměrně krátké vzdálenosti od sebe. Pro milovníky historie tak není lepší program než udělat si procházku malebnými pražskými ulicemi a ponořit se do její atmosféry.

Pro ty, co ale nechtějí nebo nemohou objevovat krásy Prahy jen čistě po svých, má toto město stále co nabídnout. Se svou velice kvalitně propojenou sítí městské hromadné dopravy poskytuje návštěvníkům nekonečné možnosti. Turisté si snadno mohou zakoupit jízdenku a prozkoumat různorodé části města pomocí metra, tramvaje, autobusu, trolejbusu, nebo dokonce přívozu. Není tedy divu, že z dat VisaGuide.World vyšla Praha jako třetí nejvhodnější evropské město pro návštěvu v tomto roce.

Tato umístění jsou pro Prahu velkým úspěchem a je z nich jasné, proč je česká metropole tak oblíbená nejen pro turisty, ale také jako místo pro pořádání různých kongresových akcí. Při organizaci těchto událostí je snadné do programu zařadit i poznávání krás města.

Pro organizátory kongresů a konferencí, kteří by chtěli během své akce využít pražské hromadné dopravy, je zde navíc možnost prostřednictvím Prague Convention Bureau pro jejich delegáty zařídit tzv. kongresové jízdné po Praze zdarma. To umožní delegátům přesouvat se rychle, efektivně a snadno mezi všemi místy, na kterých probíhají jednotlivé body programu akce. 

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.