Praha je nejzelenějším městem světa

26/04/2018
Praha je nejzelenějším městem světa

Nizozemská společnost TravelBird působící v cestovním ruchu tento týden vydala žebříček nejzelenějších měst světa – Green Cities Index 2018. Index hodnotí destinace na základě jejich snahy o udržitelnost ve smyslu zachovávání přírodních ploch a navyšování uměle zalesněných či zatravněných prostor. Praha se v tomto žebříčku umístila s 57 % zelené plochy na prvním místě. Co se týče přepočtu celkové zelené plochy v metrech čtverečních na člověka, Praha obsadila místo sedmé. Právě přepočet čtverečních metrů na osobu poskytuje návštěvníkům a obyvatelům nejpřesnější představu o tom, kolik je v dané destinaci pro každého člověka zelených ploch k dispozici.

Žebříček hodnotí destinace po celém světě na základě následujících tří hlavních parametrů: přírodní plochy, uměle vytvořené zelené plochy a zemědělská půda. V rámci těchto parametrů se dále zohledňují podkategorie jako například lesy, veřejné parky nebo sady a vinice. Praha dominuje žebříčku těch destinací, které disponují největšími plochami veřejných zahrad, sadů, vinic a zemědělské půdy. Kromě toho může nabídnout i dostatek golfových hřišť či prostor s upravenými trávníky.

Kromě Prahy nalezneme v TOP 10 zemí s nejvyšším počtem metrů čtverečních zelené plochy na osobu destinace jako Reykjavík, Auckland, Bratislava, Goteborg, Sydney či Řím. Následující města pak doplňují Prahu v žebříčku těch destinací, které disponují největším procentem zeleně: Madrid, Vídeň, Edinburgh, Auckland, Bratislava či Marseille.

Kompletní výsledky Green Cities Indexu společnosti TravelBird pro rok 2018 jsou dostupné zde: https://travelbird.nl/green-cities-index-2018/

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.