Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

01/09/2021
Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021. Jeho nástup do vedení firmy schválil již v průběhu srpna Výbor pro personální nominace při Úřadu vlády ČR. Navázal tak na doporučení komise Ministerstva financí ČR, jediného akcionáře společnosti, která jej v rámci výběrového řízení vyhodnotila jako nejvhodnějšího uchazeče. Ve funkci místopředsedy představenstva pokračuje Jiří Kraus.

Čtyřčlenné představenstvo Letiště Praha se v novém složení sešlo na mimořádném zasedání statutárního orgánu, aby hlasovalo o tom, kdo se stane jeho předsedou. Tím byl zvolen Jiří Pos, který při této příležitosti uvedl: „Neslibuji nemožné do tří dnů a zázraky na počkání. Jsem však přesvědčen, že dokážeme využít potenciál pražského letiště tak, aby se vrátilo do zisku a mohlo se dál rozvíjet ke spokojenosti cestujících, našich obchodních partnerů i vlastníka. To vše samozřejmě také s ohledem na dopady na životní prostředí okolních obcí a městských částí Prahy.“

Do společnosti Letiště Praha se Jiří Pos vrátil po sedmi letech. Na pražské letiště nastoupil v roce 2006 a v letech 2011 až 2014 byl předsedou představenstva a jeho generálním ředitelem. V letech 2014 až 2015 působil poté v Českém Aeroholdingu jako člen představenstva. Po odchodu rozvíjel své soukromé podnikatelské aktivity, zejména v oblasti civilního letectví a cestovního ruchu. V letech 2019 až 2021 působil také jako jednatel společnosti Letiště Karlovy Vary, s.r.o. Svou kariéru v letectví zahájil již v Českých aeroliniích, kde pracoval celkem dvacet let. U českého dopravce působil mezi 1994 až 2001 v zahraničí a v letech 2003 až 2006 byl viceprezidentem pro pozemní provoz. Vystudoval ČVUT v Praze a na Fakultě strojní absolvoval obor ekonomika letecké výroby.

Aktuální složení představenstva Letiště Praha k 30. srpnu 2021:

Jiří Pos – předseda představenstva

Jiří Kraus – místopředseda představenstva

Jakub Puchalský – člen představenstva

Jiří Černík – člen představenstva

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.