Top Hotel se stal dejištěm 42. konzultativního shromáždění smluvních stran Smlouvy o Antarktidě a 22. zasedání Výboru pro ochranu životního prostředí

16/08/2019
Top Hotel se stal dejištěm 42. konzultativního shromáždění smluvních stran Smlouvy o Antarktidě a 22. zasedání Výboru pro ochranu životního prostředí

Od 1. do 11. července 2019 pořádala Česká republika 42. konzultativní shromáždění smluvních stran Smlouvy o Antarktidě (ATCM) a 22. zasedání Výboru pro ochranu životního prostředí (CEP). Obě mezinárodní akce se konaly v Top Hotelu Praha a zúčastnilo se jich téměř 400 delegátů včetně mezinárodních pozorovatelů a odborníků zastupujících 54 signatářských států Smlouvy o Antarktidě.

Ústředními tématy diskusí v rámci ATCM byly mezinárodní spolupráce v oblastech vědy a logistiky, výměna informací, hydrografie v antarktických vodách, bezpečnost leteckého provozu v Antarktidě či plány dalšího výzkumu a klimatická změna.

Diskuse na ATCM se zaměřila i na cestovní ruch a aktivity nevládních organizací v Antarktidě. Značná pozornost byla věnována zlepšení spolupráce mezi příslušnými národními orgány a důležitosti znalostí a zhodnocení dopadů cestovního ruchu a nevládních činností.

Cestovní ruch v Antarktidě projednávalo rovněž zasedání CEP, společně s tématy ochrany fauny a flóry, dopady klimatických změn a posuzování vlivů na životní prostředí. CEP se s mimořádnou pozorností věnovalo i tématu zabraňování znečištění Antarktidy mikroplasty.

Smluvní strany na závěr poděkovaly české vládě a ocenily vynikající podmínky poskytnuté pro účely shromáždění.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.