Udržitelné akce k Mezinárodnímu dni dětí ve Vienna House

06/06/2019
Udržitelné akce k Mezinárodnímu dni dětí ve Vienna House

Na Mezinárodní den dětí 1. června se i letos konaly ve Vienna House oslavy a různé akce pro děti hostů i děti z okolí hotelů. Hlavním tématem letošního roku byla sociální a ekologická udržitelnost.

Hotely Vienna House, včetně pražských hotelů angelo by Vienna House Prague, Vienna House Diplomat Pragueandel’s by Vienna House Prague, každoročně v době kolem Mezinárodního dne dětí pořádají různé aktivity pro děti ze škol, spolků a školek, pro děti zaměstnanců a samozřejmě také pro děti hostů. Letošní akce se věnovaly aspektům udržitelnosti, protože je důležité, aby se s dětmi o těchto tématech mluvilo.
 
Děti si vyzkoušely klíčení semínek a jejich výsadbu v hotelovém areálu, podrobný průzkum hotelu z ekologického hlediska, společné pečení, vaření a samozřejmě ochutnávaly jídlo. Mnoha dětem se tak v těchto dnech rozzářily oči. Hravě a s velkou dávkou zábavy i objevitelského nadšení se dozvídaly o účelném zacházení se zdroji a o ekologii v hotelovém mikrosvětě. Doplňkovou součástí oslav byly různé sbírkové akce ve prospěch místních charitativních organizací.
 
Pravidelná spolupráce s místními institucemi je pro Vienna House velmi podstatná, protože každý hotel je v komunitě důležitým partnerem. O budoucí zaměstnance a hosty je potřebné pečovat již dnes. Aktivity k Mezinárodnímu dni dětí v minulých letech nadchly dospívající k tomu, aby v hotelech absolvovali školní praxi či odborný výcvik. 

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.