Výroční konference ECPR v Praze!

25/07/2023
Výroční konference ECPR v Praze!

Na začátku září se v Praze uskuteční výroční konference Evropského konsorcia pro politický výzkum (ECPR). ECPR je klíčovou evropskou asociací sdružující akademické instituce, výzkumníky a studenty v oblasti politologie a mezinárodních vztahů. Výroční konference ECPR je pak jednou z největších a nejvýznamnějších politologických akcí na světě.

Od 4 do 8. září se tak do hlavního města České republiky sjedou špičky z tohoto oboru. Město samotné je významným partnerem akce. Podpořilo ji v rámci Programu podpory cestovního ruchu a konferenci také zaštítil primátor.

Organizací výroční konference je vždy pověřena konkrétní univerzita nebo vysoká škola. Institut politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se tohoto úkolu letos zhostil již po druhé. V roce 2016 se přitom jednalo o druhou největší konferenci v historii organizace, kterou navštívilo téměř 2 000 odborníků z 50 zemí, kteří na konferenci prezentovali 1 926 článků v rámci 463 panelů a 67 sekcí. Hned 611 z nich tehdy sdílelo své zážitky na sociálních sítích a hashtag #ecprconf16, který byl s konferencí spojený, se dostal až k 1,4 milionu uživatelů. Letošní rok bude přitom zřejmě opět rekordní: na konferenci se přihlásilo více než 3 000 účastníků!

Nejde ovšem „jenom“ o čísla. Organizování konference Institutu Univerzity Karlovy umožňuje propagovat výzkum, který je na pracovišti prováděn. Účastníci se proto mohou těšit rovněž na kulaté stoly zorganizované akademiky a akademičkami z Univerzity Karlovy, přičemž dva „featured“ kulaté stoly povedou Petra Guasti a Michal Parízek. Hlavní, tzv. keynote přednášku bude mít Maria Popova (McGill) s názvem Ukraine is Europe

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.