Znovuotevřený bar Oscar’s na pražském Smíchově láká designem inspirovaným divokou přírodou

09/02/2022
Znovuotevřený bar Oscar’s na pražském Smíchově láká designem inspirovaným divokou přírodou

Pražský bar Oscar’s, který je součástí hotelu Vienna House Andel’s Prague, prošel celkovou rekonstrukcí. Jejím cílem bylo otevřít na pražském Smíchově moderní podnik, ve kterém se budou cítit dobře nejen hosté hotelu, ale i lidé pracující v okolních kancelářích. A to ať už zavítají do baru na obchodní schůzku spojenou s obědem nebo na skleničku po práci. Návrh interiéru mělo na starosti architektonické studio Jestico+Whiles, které stojí i za původním návrhem hotelu otevřeném v roce 2002.

„Hotelový byznys se v posledních dvou letech výrazně proměnil. Zahraničních turistů, na které jsme se v minulosti primárně soustředili, je nyní málo, a neočekáváme, že se situace v příštích letech výrazně změní. Místo vyčkávání jsme se proto rozhodli hledat příležitosti jinde a více se tak otevřít lokálním zákazníkům,“ vysvětluje důvody rekonstrukce Kateřina Joklová, generální ředitelka hotelu Vienna House Andel’s Prague.

„Během posledních let se nám podařilo zrekonstruovat celý hotel. Jediným místem, které renovaci postrádalo byl bar Oscar´s. Je to jedinečné místo pro setkávání a středobod hotelového života. Chtěli jsme proto originální a sofistikovaný design, který by potěšil nejen hotelové hosty, ale i lokální klienty. Projekt se vyvíjel posledních 5 let a kvůli pandemii jsme ho odložili. Je tak malým zázrakem, že se nám to podařilo nakonec uskutečnit,“ popisuje vznik projektu generální ředitelka hotelu.

„Hlavním cílem renovace Oscar´s baru bylo vytvořit reprezentativní místo s moderním a kvalitním designem, které bude nabízet výbornou gastronomii a bude místem pro setkávání lidí. Při návrhu jsme se soustředili na to, aby měl bar odlišnou identitu než hotel, ale zároveň s ním po vizuální stránce souzněl,“ doplňuje Kateřina Joklová.

Architektonický návrh vznikl v mezinárodním studiu Jestico+Whiles, které stojí za původním návrhem hotelu z roku 2002. Hlavní architekta projektu Dominika Rošetzká popisuje hlavní myšlenku nového designu: „Zadáním od klienta bylo vymyslet originální design, který přiláká lidi z venku. Proto jsem se pustila do vytvoření odvážného designu, který se zakládal na prvcích z betonu, dřeva a plexiskla.“

Základní prvky v interiéru tvoří červená, modrá a černá. Kamenné obložení z hotelové lobby, které částečně zasahuje do nově zrekonstruovaného prostoru, bylo zachováno, ale bylo zakryto červeným PVC lamelovým závěsem a vytváří tak velmi výraznou stěnu. „Přáním klienta bylo vytvořit intimitu a soukromí, proto jsme po celém obvodu baru navrhli květináče a černé rolety, které je možné podle potřeby stáhnout. Hlavní pozornost poutá dlouhý barevný podhled nad barem, který jsme vytvořili s technickou pomocí Studia Fabrik8.“ upřesňuje architekta.

Nově otevřenému baru Oscar’s dominuje masivní dřevěný stůl s červenými křesly značky TON, ke kterému se posadí až 10 osob. Nad stolem se vznáší originální svítidlo, které vytvořilo Studio Fabrik8 dle návrhu designu studia Jestico + Whiles.  Za Studio Fabrik8 měl realizaci na starosti Brandon L. Hammons, který spolupracoval s architekty a dodal většinu interiérových prvků jako např. barevný podhled nad barem, květináče lemující prostor, červenou lamelovou stěnu z PVC a stěnu z provazů pro popínavé rostliny, dřevěné desky stolů, vstupní bránu a svítící loga s názvem Oscar´s, která jsou umístěna při vstupu do baru z hotelové lobby i z ulice Stroupežnického.

Oscar’s bar

Stroupežnického 3181/21, Praha 5

Otevírací doba: Pondělí – Pátek od 7:00 do 22:00, Sobota – Neděle od 7:00 – 16:00

https://www.viennahouse.com/cz/andels-prague/hotel/restaurace-a-bar.html

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.