Praha se opět otevírá lidem

12/05/2020
Praha se opět otevírá lidem

Život v celé České republice se 12. března pozastavil a lidé nejen zde, ale i v zahraničí se dříve či později museli přizpůsobit novým a pro mnohé nezvyklým opatřením spojeným s onemocněním covid-19, která doprovázela nouzový stav. Praha a Česká republika se nyní, po dvou měsících útlumu aktivit, začíná postupně opět probouzet a chystá se na návrat k běžnému fungování.

Vláda České republiky začala koncem dubna postupně uvolňovat ochranná opatření a podle aktuálně platného harmonogramu otevírat služby a provozy související nejen s cestovním ruchem. Díky včasnému zásahu na začátku krize jsme jako jeden z prvních států mohli opět otevřít v omezeném režimu naše hranice. Na začátku května se na Letiště Václava Havla Praha začali vracet první z leteckých dopravců, a Prahu tak opětovně spojili s Amsterdamem a Düsseldorfem. Aktuální seznam obnovených linek můžete sledovat na webu Letiště Praha.

Počínaje 11. květnem se opět můžeme těšit i na akce menšího formátu – a to konkrétně do 100 osob, samozřejmě se zvýšenými hygienickými opatřeními. K tomu samému datu se též otevírají hranice pro přeshraniční osobní hromadnou dopravu, vlaky a autobusy tak opět budou moci zamířit i do okolních států. Zároveň se otevírají určité typy obchodů a služeb, vč. venkovních zahrádek restaurací či muzeí. S otevřením hromadných ubytovacích zařízení a vnitřních provozů restaurací vláda počítá k 25. květnu. Podle našich informací chystá k tomuto datu otevření většina našich partnerských hotelů, některé z nich poté k 1. červnu.

Během koronavirové krize množství pražských subjektů působících v cestovním ruchu doslova z minuty na minuty upravilo či úplně změnilo způsob svého fungování a zapojilo se do aktivit, které po celé Praze vznikaly a do pomoci potřebným. Po uvolnění restrikcí se teď nyní budou moci částečně či plně vrátit i ke své běžné činnosti.

V Prague Convention Bureau nadále pokračujeme ve snaze reprezentovat kongresový průmysl nejen u zástupců vlády ČR, ale též u klientů. Zůstáváme samozřejmě k dispozici pro jakékoliv dotazy týkající se kongresového průmyslu a postupného uvolňování restrikcí. Více informací můžete též nalézt v našem pravidelně aktualizovaném přehledu zde.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.