Spolu silnější v rámci #WeMakeEvents

02/10/2020
Spolu silnější v rámci #WeMakeEvents

Ve středu 30. září se kongresová centra po celém světě zbarvila do ruda, aby v rámci iniciativy #WeMakeEvents poukázala na to, že eventový průmysl potřebuje urgentně pomoc vlád, aby odolal krizi související se šířením viru COVID-19.

Globálně se do projektu zapojilo více než 20 zemí a na 2,500 kongresových a konferenčních center, které své prostory nasvítili rudou barvou. Další subjekty se zapojily i speciálními projekcemi, týmovými fotografiemi v červeném oblečení nebo uměleckými instalacemi. V Praze samotné se zapojilo na 30 společností, včetně největších pražských kongresových center a společenských prostor jako je například O2 universum, Kongresové centrum Praha (ve spolupráci s AV media), Cubex Centrum Praha nebo palác Žofín.

Tým Prague Convention Bureau se do projektu zapojil symbolicky prostřednictvím červené barvy oblečení, aby upozornil na to, jakým výzvám v dnešní době musí kongresový průmysl čelit. Česká eventová asociace, která se též zapojila, navíc plánuje navázat na #WeMakeEvents lokální kampaní s cílem poukázat na to, že eventový průmysl je nepostradatelným prostředkem pro budování značek a tvoří významnou součást české ekonomiky.

Dopadovou studii, která se zaměřuje na vliv COVID-19 na pražský kongresový průmysl najdete zde, dopadovou studii týkající se celé České republiky pak najdete na tomto odkazu.

Nechte se inspirovat

Dostávejte novinky a dávku inspirace z kongresové Prahy díky našim měsíčním newsletterům. Nebo navštivte náš archiv.